Lithuanian English

Apie DecoMundo

DecoMundo papuošalai skirti žmonėms, kurie vertina natūralumą, nori jaustis ypatingais bei išskirtiniais, ir paprasčiausiai – džiaugiasi gyvenimu!..

Decomundo – tai rankų darbo autoriniai papuošalai iš medžio, sukurti Ievos Verikaitės.

Kaip gimė DecoMundo papuošalai?..

Baigusi Vilniaus dailės akademiją 2004 m., Taikomosios grafikos specialybę daugiau nei 10 metų dirbau reklamos dizainere, tačiau mintyse vis grįždavau ir grįždavau prie savo senos svajonės – kurti papuošalus. Tokia galimybė, skirti daugiau laiko sau ir savo idėjoms, atsirado besilaukiant sūnelio. 2010 metų vėlų rudenį, prieš pat šventes, netikėtai į rankas papuolė keletas skirtingų medžio lukšto gabalėlių, buvau taip sužavėta jų spalvų ir faktūros įvairove, jog nusprendžiau pagaminti kažką gražaus Kalėdoms. Keli vakarai išsiplėtė į keletą mėnesių medžiagų paieškos, eksperimentų, kol gimė pirmieji DecoMundo papuošalai. Taip atradau labai brangią širdžiai veiklą, veikiančią tarsi meditacija, ramybės šaltinis. Kiekvieną dieną džiaugiuosi galėdama kurti, tai viena didžiausių gyvenimo dovanų...

Kuo ypatingi Decomundo aksesuarai?

Visi jie yra rankų darbo autoriniai darbai, pagaminti iš egzotinio medžio (lukšto arba masyvo), dekoruoti metalo detalėmis, natūralaus lino gijomis, mediniais karoliukais, gintarais, lava, akmenėliais, perlais, keramika. Kiekvienas medžio gabalėlis apdirbtas rankomis: pjaustytas, klijuotas, šlifuotas, impregnuotas ekologišku bičių vaško bei kokosų aliejaus mišiniu.

Pradėjusi nuo lengvučių spalvotų klijuoto medžio lukšto papuošalų, prieš keletą metų asortimentą papildžiau masyviais medžio masyvo papuošalais, taip pat odiniais aksesuarais vyrams, kuriuos mielai renkasi ir moterys. O 2014 m. atsirado papuošalai su metale ranka kaltomis raidėmis. Man tai tarsi grįžimas į tuos metus, kai VDA Kauno dailės institute studijavau grafiką, kaligrafiją, tipografiją.

Kas slypi po žodžiais: „Jauku. Miela. Natūralu.“?

Šie žodžiai kilo iš DecoMundo klientų atsiliepimų. Turbūt todėl, kad medis apskritai yra labai šilta, natūrali medžiaga, sukurianti jaukumą. Aksesuarų gamybai stengiuosi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų.

Kodėl DecoMundo?

Pavadinimas kilo atostogaujant ir ieškant įkvėpimo po karšta Ispanijos saule (isp. mundo – pasaulis), svajojant apie tai, jog vieną dieną mano darbai apkeliaus visą pasaulį... Svajonės po truputį pildosi, mano kurti papuošalai atrado savo šeimininkus daugiau nei dvidešimtyje šalių!.. Esu siuntusi pirkėjams savo kurtus aksesuarus į Japoniją, Kanadą, Malaiziją, Australiją ir kitas tolimas šalis.

O Ispanija – visuomet mano širdyje, kiekvieną kartą atvykusi į šią šalį, pasijuntu tarsi namie.  Viskas mane čia įkvepia: ryškios spalvos, įspūdinga gamta, senove alsuojantys miestai, skanus maistas, besišypsantys ir nuoširdūs žmonės. Kai pajuntu, jog pavargau, jog darosi sunku kurti, laikas krautis daiktus ir keliauti ieškoti įkvėpimo.

DecoMundo papuošalus taip pat galėčiau suskirstyti į dvi grupes: vieni žemės atspalvių, labiau minimalistiniai, santūrūs, dekoruoti natūraliu linu, gintarais, įkvėpti brangios Lietuvos gamtos, pajūrio, vasarų, praleistų senoje Suvalkijos sodyboje ošiant seniems ąžuolams, o kiti ryškūs, spalvingi, boho stiliaus – įkvėpti Ispanijos.

Daugiau apie DecoMundo: www.facebook.com/decomundo
Jeigu norėtumėte bendradarbiauti, lauksiu Jūsų pasiūlymų: info@decomundo.eu, tel. 8 699 07029

Rašyk
Skambink